
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
Sigma 135mm F/1.8 DG HSM ART do Nikon, doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej oraz reporterskiej. Ogniskowa 135 mm jest często klasyfikowana jako fundamentalny obiektyw portretowy a w połączeniu z przesłoną F/1.8 zapewnia przepiękny efekt bokeh a także doskonały ostry kontrast i jakość obrazu w całym kadrze. Fotografia portretowa wymaga perfekcyjnego obrazowania od obiektywu, wybitnej ostrości, plastyki obrazu, odpowiedniego korygowania aberracji. Obiektyw Sigmy spełnia wszystkie te wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii ART.
Obiektyw Sigma 135mm F/1.8 Art Nikon oferuje bezkompromisową rozdzielczość obrazu, piękne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, a dzięki soczewkom wykonanym ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych, bardzo dobrze skorygowane aberracje barwne. SIGMA projektowała ten model z myślą o użytkownikach aparatów wyposażonych w matryce o wysokich rozdzielczościach. Dzięki niemu fotografowie mogą w pełni wykorzystać potencjał m.in. 50-cio milionowych matryc.
Obiektyw Sigma 135mm F/1.8 DG HSM Art - Nikon przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach terenowych, posiada wszelkie cechy i możliwości sprzętu pożądane przez wymagającego profesjonalistę, dzięki czemu nie musi się on martwić o obiektyw, a możesz skupić wyłącznie na zaplanowanym kadrze. Uszczelniany bagnet zapewnia większą odporność na zabrudzenia i ewentualne zalania powstałe w wyniku np. deszczu.
Do budowy obiektywu Sigma 135mm F/1.8 DG HSM ART wykorzystano 13 soczewek, ułożonych w 10 grupach. Wśród nich znalazły się dwie soczewki ze specjalnych szkieł SLD*, dwie FLD** o właściwościach fluorytu oraz elementy asferyczne, zapewniające ostrość obrazu również na brzegach kadru. W efekcie, generowany obraz jest niezwykle ostry i kontrastowy w całej płaszczyźnie obrazu. Ponadto, niwelując również poprzeczne aberracje chromatyczne, które nie mogą zostać skorygowane poprzez zmianę przysłony. SIGMA zapewnia wyjątkową jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych.
FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.
SLD - szkło o niskiej dyspersji mające mające na celu minimalizację aberracji chromatycznej
Każda soczewka w obiektywie 135mm F/1.8 DG HSM Art jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, zapewniając ostre obrazy o wysokim kontraście, nawet w warunkach pracy pod słońce.
Dopełnieniem jakości obrazu w Sigma 135mm F/1.8 do Nikon jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.
Fotografia portretowa wymaga perfekcyjnego obrazowania od obiektywu, wybitnej ostrości, plastyki obrazu, odpowiedniego korygowania aberracji. Sigma Art 135mm F/1.8 Nikon spełnia wszystkie te wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii ART. Obiektyw 135mm F/1.8 art doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej, krajobrazów czy martwej natury.Idealny zarówno w studio jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Przełącznik AF, służy do ustawiania trybu pracy mechanizmu ustawiającego ostrość i mamy do wyboru dwa położenia: AF i MF. Przełącznik służący do wyboru zakresu pracy autofokusa. Do wyboru mamy przedziały :
Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.
TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny.
Całość obiektywu Sigma A 135mm F/1.8 Nikon zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie a zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania.
Łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.
Użytkownik po podłączeniu obiektywu do swojego komputera, przy pomocy dołączonego programu Sigma Optymization Pro, sam może wgrywać najnowsze oprogramowanie czy dokonać precyzyjnej mikroregulacji punktów AF.
Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.